top of page
245119187_406188617880317_5212244081593231129_n.jpg

Naši Pacienti

Doplnit!

Stellinka (2 roky, AXIS Baby)

 

Stellinka je usmievavé dievčatko, ktoré rado skúma svet okolo seba. Miluje rozprávky a hudbu. Obzvlášť ju preto potešia rozprávky „CoComelone“, pri ktorých sa aj veľa nového naučí. Hoci iba po prvý krát zažila intenzívny rehabilitačný program, bola veľmi šikovná a zvládla všetko na výbornú. Cvičenie v termálnom bazéne si priam užívala, ako taká malá morská víla. 

2. Angelo.jpg

Angelo, 7 rokov (program Axis Cognitive)​

Ako správny Talian leží na rehabilitačnom stole s rukami za hlavou ako na pláži a užíva si každú minútu terapie, teda okrem cvičenia na lopte. Na vyžiadanie Vám celoročne zaspieva „Jingle Bells“ a zaručene zlepší náladu. 

Po odvedení dobrej práce si vždy nadšene zatlieska. A dôvod na to má - počas pobytu sa zlepšila jeho chôdza, pozornosť a rozprávanie. Dokonca sa naučil počítať od jedna do desať po slovensky. Angelo – gratulujeme!

Amálka, 2 roky (AXIS Cognitive)

 

Amálku sme spoznali ako ročné bábo a hoci začiatky neboli práve najľahšie, začali sa časom dostavovať krásne výsledky. S intenzívnymi pohybovými cvičeniami sa rozvíjala nielen jej motorická, ale aj rozumová stránka a rečové centrum. 

Amálke sa rozviazal jazýček a čoraz krajšie rozpráva, spevnilo sa jej telíčko a na cvičenie sa dnes už doslova teší, všetko ostatné je nuda. A tentokrát sa navyše podarilo nemožné - menej kecá a viac sa sústredí na to, čo robí

Prezradíme vám o nej aj niečo tajné - najnovšie si rozdelila všetkých AXISákov na tých, ktorých ľúbi, na tých, ktorých miluje a na tých, od ktorých očakáva pusinku. 

4. Riško.jpg

Riško, 3 roky (Axis Cognitive)

 

Riško prišiel k nám po prvý krát a hneď si nás získal svojou krásnou osobnosťou. Napriek tomu, že mu intenzívne cvičenie dávalo zabrať, dokázal sa spoľahnúť na svoj team a vždy si tak našiel cestu, ako spolupracovať. Vďaka logopédii, ktorú mal na programe každý deň, sa mu začal poslušne rozväzovať jazýček. A výsledky jeho úsilia na seba nenechali dlho čakať – už po prvom týždni sa dokázal vystrieť s rovnými nožičkami, naučil sa povedať L a začal zrozumiteľnejšie opakovať slová. 

Tomáško, 11 rokov (Axis Rehab)

 

"Je čas začať niečo nové a dôverovať čaru začiatkov.“

To sme si my AXISáci povedali v roku 2020, vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce. A spolu s nami si to o pár mesiacov povedali aj naši prví pacienti, ktorí dôverali našim schopnostiam a nebáli sa preto spraviť krok do neznáma.

Jedným z nich bol aj Tomáško, ktorý dokonca aj slávnostne prestrihol stužku pri otváraní centra AXIS. Tento skromný, veselý a usilovný chlapec ma v sebe nezlomnú silu byť raz samostatný a popasovať sa so všetkým, čo príde. Tomáško, máme Ťa radi a tešíme sa, že si bol s nami pri našich prvých samostatných krokoch a že dnes môžeme byť my pri tých Tvojich.

Lian (6 rokov, Axis Rehab) 

 

Lian si dvojtýždňovú intenzívnu rehabilitáciu naozaj užil. Za posledné dva týždne sa mu stabilizovali chrbtové svaly a začal si lepšie uvedomovať polohu hlavy a samostatne ju korigovať. Svojim starým rodičom dnes hrdo poslal video bozku dokonca so zatvorenými ústami! Lian sa najviac tešil z hydrokinezioterapie a cvičenia Spider.

Stanislav, 70 rokov (AXIS Rehab) 

 

Piloti nemajú radi chôdzu, piloti radi lietajú. Pán Stanislav však napriek svojmu životnému poslaniu potreboval tentokrát vylepšiť práve svoju stabilitu na zemi. A že sa mu to vydarilo, potvrdzujú aj jeho slová: ,,Po viacerých rehabilitáciách v rôznych zariadeniach a po zlých skúsenostiach, som sa na odporúčanie priateľov, rozhodol pre pobyt v Axise, kde som bol prekvapený z prístupu a z práce odborníkov, ktorí mi veľmi pomohli s mojimi problémami.  Zvládol som všetky nástrahy, ktoré mi fyzioterapeuti pripravili, za čo som im veľmi vďačný. Zlepšila sa mi stabilita, nabral som svalovú hmotu, moja chôdza je svižnejšia. Ďakujem a určite sa vidíme.“ Pán Stanislav, tešíme sa, že ste prileteli práve ku nám!

7. Stanislav.jpg

Eliška (7 rokov, AXIS Rehab) 

 

Eliška je statočné dievčatko, ktoré má rado spoločnosť detí a miluje hudbu. Ľudovky sú pre ňu naj a keby mohla, určite chodí do detvianskeho folklórneho súboru. A tá radosť, keď v piesni zaznejú husle – jej obľúbený hudobný nástroj. Má tiež krásny smiech, ktorým rýchlo nakazí svoje okolie. Najradšej trénuje chôdzu a nezastaví ju ani záťažový oblek, ktorý ma pritom na sebe. 

Riško (8 rokov, AXIS Rehab)

 

Riško je u nás už 4.krát a vždy sa mu podarí dosiahnuť pekný výsledok. Spojením všetkých procedúr oveľa lepšie pracuje s ručičkami a pri nácviku chôdze sa naučil techniku ako zabrániť záklonu hlavy, čo je veľmi dôležité pre správny postoj. Riško má rád svoj team a pod vedením pána doktora sa učí lepšie ovládať svoje telíčko. Krajší deň mu vždy urobí biofeedback, ktorý hravou formou trénuje jeho koordináciu a pozornosť . 

10. Anton.jpg

Anton, 78 rokov (Axis Rehab)

„Kto sa učí, musí trpieť. A odtrpíte si niečo veru aj pri cvičení, ale stojí to za to.“

Pán Anton je zhovorčivý gentleman, ktorý svoj šarm nezaprie ani pri cvičení. V AXIS našiel seriózny odborný personál, príjemnú priateľskú atmosféru a vysoké pracovné nasadenie. A čomu sa priučil? Že človek nemôže byť fajnový a ak chce pre seba niečo urobiť, musí si niečo aj vytrpieť. 

Predtým, keď cvičil a narazil na bolesť, tak sa v tom bode zastavil a prestal. U nás sa naučil ísť mierne nad vlastnú (zdanlivú) hranicu možností a spravil veľký pokrok. A odchádzať s pocitom, že môže a vie zatvoriť svoju pravú ruku je v skutku k nezaplateniu.

Latifah (4 roky, Axis Rehab)

 

Latifah je dievčatko s iskričkami v očiach a očarujúcim úsmevom. Obrovskú oporu má vo svojom tíme a jej miláčikom je Roman. Okrem fyzioterapie má najradšej logopédiu s Annou, na ktorú by chodila najradšej viackrát za deň. 

Vďaka 4-týždňovému programu Axis Rehab sa veľmi posilnila a má oveľa väčšiu motiváciu sa postaviť na vlastné nohy a kráčať s mamou za ruku. V Axise sa cíti ako doma, dokonca sa už naučila aj pár slov po slovensky. Latifah- „ahoj“nabudúce!

Mia Maria (5 rokov, AXIS Rehab Plus)

 

Mia síce u nás na sebe tvrdo pracuje, ale aj si zároveň so svojimi terapeutmi užíva veľa zábavy. Program AXIS Rehab plus je veľmi náročný a tak je na konci dňa naozaj vyčerpaná. Ale drina prináša výsledky - už po prvom týždni terapie sa výrazne zlepšila jej stabilita pri státí, sedení a chôdzi s chodítkom. 

Naša Mia je skutočným fanúšikom "Frozen" a rada si spieva: „Tu stojím, na všetko mám dosť síl.“ – a to hovorí za všetko.

Oleksandr, 34 rokov (Axis Ortho)

 

4 dni pred vypuknutím vojny na Ukrajine, mal Oleksande náročnú operáciu kolena s neistou prognózou. Pravá noha ostala po zákroku bolestivá, slabo prekrvená a nevládna. V AXIS sa vďaka ubytovaniu a rehabilitácii začal stav nohy výrazne zlepšovať. Rozmanité procedúry, neurofyziologické cvičenie, elektroakupunktúra, manuálna terapia, či Pragma, viedli k úžasným výsledkom.

13. Oleksandr.jpg

Jožko (24 rokov, Axis Spinal)

 

Jožko je mladý fešák a šikovný stavbár s hlavou plnou plánov, ktorého len tak niečo nezastaví. Všetko u neho je vecou tvrdej práce, pevnej vôle a vytrvalosti. Poznáme ho od júna 2021 a môžeme s radosťou potvrdiť, že robí pokroky, ktoré ho doslova stavajú na nohy. Najväčšiu motiváciu nosí v sebe a jedna štvornohá poskakuje vedľa neho - Ares. 

Noro (34 rokov, AXIS Spinal)

 

Riešenie je v Tebe! Ak sa neutápaš v sebaľútosti a máš dosť odvahy bojovať so svojím osudom, potom máš šancu všetko zvládnuť. Ako náš Noro - úžasný človek, s veľkou dávkou sebadisciplíny a krásnym úsmevom, ktorý Vám spraví hneď krajší deň. Po prvýkrát prišiel do AXIS takto pred rokom a odvtedy sa neustále zlepšuje, čo robí obrovskú radosť nielen nám, ale aj jeho manželke a synčekovi.

Pavlo (3 roky,  AXIS Genetic)

Pavlyushka je chlapček krásny ako anjelik, ale keď sa mu niečo nepáči, vie byť aj pekný čertík. So správnym prístupom a milým slovom však dokáže na sebe tvrdo pracovať, neodmieta nové veci a doslova sa teší na cvičenie s Jankou. Najradšej má cvičenie v termálnej vode, ktoré je príjemnou zmenou a spojené s kopou zábavy. A ako hovorí jeho obľúbená rozprávková postavička Mickey Mouse – Nezabudni sa zasmiať aj sám na sebe, lebo je to dôkazom, že sa máš rád. 

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

  • Facebook
  • Instagram
  • Whatsapp
bottom of page